Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn jest największym i najbardziej popularnym ośrodkiem sportów zimowych w Czechach, zwanym „Perłą Karkonoszy” lub też „Czeskim Zakopanem”. To niewielkie miasto położone w dolinie Łaby, wśród malowniczych wzniesień Karkonoszy, otacza wspaniała roślinność Karkonoskiego Parku Narodowego.. (sprawdź pogodę w Szpindlerowym Młynie

Czechy - Szpindlerowy Młyn - lato w Karkonoszach |
Czechy - Szpindlerowy Młyn - Piękno karkonoskich krajobrazów zachwyci nas na każdym kroku. (by donaldjudge)

Białe szaleństwo

Szpindlerowy Młyn to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów, wśród najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich wyróżnia się tu: Svatý Petr – Hromovka i Horní Mísečky – Medvědín. Do każdego z nich bez problemu można dostać się SKIBUSEM. Łączna długość tras narciarskich zgromadzonych na terenie ośrodka wynosi 25 km, opatrzone są one kilkunastoma wyciągami i pięcioma kolejkami liniowymi.


 

Znajdziemy tu tereny narciarskie o różnym stopniu trudności: kilkanaście tras oznaczonych kolorem niebieskim – dla początkujących i czerwonym – dla średnio zaawansowanych, a także kilka szczególnie trudnych terenów zjazdowych, na których poradzą sobie tylko profesjonaliści, np. czarne trasy Svatý Petr-FIS World Cup i Medvědín-Černá. Tutejsze trasy są bardzo dobrze utrzymane i dysponują sztucznym naśnieżaniem.
Wybierając się na kilkudniowy urlop do Szpindlerowego Młyna, warto pamiętać o możliwości zakupu tzw. skipass, czyli karnetów pozwalających korzystać ze wszystkich tras narciarskich i wyciągów. Nowością tegorocznego sezonu zimowego są e-skipass, które zakupić możemy przez internet.

Czechy - Szpindlerowy Młyn | Stoki narciarskie w Karkonoszach
Czechy - Szpindlerowy Młyn | Stoki narciarskie w Karkonoszach (by 22991060@N04)

A jeśli nie narty to...

Jeśli ktoś nie czuje się najlepiej w nartach, może zainteresuje się innymi ofertami tej turystycznej miejscowości? Mamy tu do wyboru – gwarantujące świetną zabawę i moc wrażeń – tory saneczkowe, snowtubingowe (jazda na wielkim, miękkim, dmuchanym kole) i bobslejowe (nowoczesnymi saniami wyścigowymi), a także możliwość jazdy na łyżwach czy też bliższego zapoznania się z pojazdem, jakim jest skuter śnieżny.


Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się także przejażdżki tzw. czterokołowcami. Bardziej odważnych skusić może paralotniarstwo, które jest tu popularnym sportem zarówno zimą, jak i latem.

Czechy - Szpindlerowy Młyn | Hotel
Czechy - Szpindlerowy Młyn | Jedno z licznych miejsc kwaterunkowych – Hotel Hubertus (by kh1234567890)

Gdy stopnieją śniegi ...

Letni urlop w Szpindlerowym Młynie niczym nie ustępuje zimowym atrakcjom. Wówczas właśnie, podczas wędrówek górskimi szlakami lub przemierzając trasy rowerowe, podziwiać możemy uroki otaczającej przyrody. Jeśli należymy do turystów leniwych, karkonoskie krajobrazy oglądać możemy z perspektywy górskich kolejek, które latem są wciąż czynne. Co ciekawe, również tory bobslejowe należą do atrakcji całosezonowych. Strzelanie z łuku, kręgle, jazda konno, minigolf i tenis, to tylko kilka pomysłów na urozmaicenie sobie wolnego czasu. Doskonale rozbudowana infrastruktura turystyczna Szpindlerowego Młyna pozwoli na komfortowe i niedrogie zakwaterowanie, a także – dla zainteresowanych – na nutkę luksusu. Zimowe czy też letnie wieczory spędzimy w okolicznych kawiarenkach, pubach i restauracjach oferujących różnorodne specjały czeskiej kuchni.

Podstawowe dane o Czechach

Stolica: Praga
Powierzchnia: 78 866 km²
Liczba mieszkańców: 10,5 mln
Waluta: korona czeska (CZK) (kurs korony)
Język urzędowy: czeski
Czechy - flaga Czech Czechy - godło Czech

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt